ח"כ אביטל: "למרבה הצער, האנטישמיות בישראל אינה צירוף מקרים אלא

תופעה שיש להיאבק נגדה"

"גילויי האנטישמיות בישראל הם כבר לא צירוף מקרים של קומץ גלוחי ראש. לצערי, מדובר בתופעה שכוללת מאות מאזרחי המדינה, מרביתם יהודים ואשר מפיצים את ההסתה בעזרת אתרי אינטרנט רבים ובעזרת גילויי אלימות פיזית כנגד יהודים בישראל". ח"כ קולט אביטל (עבודה) אמרה דברים אלו במסגרת דיון בועדת העלייה והקליטה על תופעת האנטישמיות בישראל.

היא הוסיפה כי "המשטרה לא עשתה את עבודתה בסוגיה זו. גם כשידוע שישנם אתרי אינטרנט אנטישמיים שמקורם בישראל וגם כאשר נעשו תחקירים בנושא, כמו התחקיר שערך מוטי כץ מעיתון 'הארץ', המשטרה לא חקרה ברצינות. אפנה אפוא לשר לביטחון פנים, בשל חוסר תפקודה של המשטרה בנושא".

חה"כ אביטל קראה ללשכת הקשר "נתיב" "להפיק מאתרי האינטרנט רשימת שמות החברים בארגונים ניאו-נאציים ואנטישמיים וזאת במגמה למנוע מתן אישור עלייה ע"פ סעיף 2 לחוק השבות, המונע עלייה של מי שפועל נגד העם היהודי, זאת במידה ויהיו חברי ארגונים כאלה שירצו לעלות לארץ".

חה"כ אביטל הגישה הצעת חוק בנושא, שמטרתה שלילת "אזרחותו הישראלית של מי שהביע תמיכה במעשי השלטון הנאצי בגרמניה... או פעל במסגרת ארגון ניאו נאצי, והורשע בפסק דין חלוט בעבירות אלה".

ח"כ אביטל כיהנה כיושבת ראש ועדת העלייה והקליטה בכנסת הקודמת וכיום מכהנת כיושבת ראש השדולה למען ניצולי השואה וממובילי המאבק הפרלמנטארי באנטישמיות בארץ ובעולם.

קולט אביטל בפייסבוק

colette-facebook

מתוך הגלריה