ח"כ אביטל: "בטרם יחלו אירועי יום השואה אני פונה לשר האוצר ולרה"מ לקבל אחריות על מצבם המביש של ניצולי השואה ולבוא אליהם בבשורה, ולא רק בנאומים"

חברת הכנסת קולט אביטל, העומדת בראש השדולה הפרלמנטרית למען ניצולי השואה, קיימה היום בכנסת דיון מיוחד, בו השמיעו ניצולי שואה את טענותיהם הקשות על ההתנהלות הקלוקלת של המדינה כלפיהם, מדיניות הרצופה בבירוקרטיה חסרת רחמים ובביזוי כבודם.

ח"כ אביטל: "אני משוכנעת שביום השואה הקרוב, ראש הממשלה יעמוד וידבר בקול חזק וברור על מחויבותה של המדינה, לזכר השואה והניצולים. אך, בפועל, פה בארץ, ממשלת ישראל ובמיוחד משרד האוצר משפילים את ניצולי השואה מדי יום בהתנהלות בירוקרטית, ללא כל רגישות לזכויותיהם. ניצולי שואה רבים חיים מתחת לקו העוני ואני שואלת- מתי מתכוונת הממשלה לקחת עליהם אחריות ולטפל בהם? מתי בכוונתה להפסיק לרמוס את כבודם? האם פירוש הסחבת הוא כי המדינה מעדיפה שהקורבנות ימותו בטרם יקבלו את הכספים המגיעים להם?"

ח"כ אביטל הוסיפה כי: אני מגנה בכל תוקף את ראש הלשכה לשיקום נכים במשרד האוצר, אשר זו הפעם השנייה מתחמק מלבוא לישיבה עם ניצולי השואה שאליה הוא הוזמן, וזאת מתוך חשש להתבונן בעיני אלה הנאלצים לכתת את רגליהם לועדות רפואיות אכזריות ומשפילות. שמענו היום עדויות מצמררות על התנכלות, התעלמות וטרטור ניצולים לבתי משפט וזאת כדי שיוכלו להשיג את אשר מגיע להם בדין".

חברת הכנסת קולט אביטל פועלת מזה שנים להכרה בזכויותיהם של ניצולי השואה. לשם כך יזמה את החוק להשבת רכוש נספי שואה. למרות פניות חוזרות ונשנות לשר האוצר, אברהם הירשזון, והתחייבותו לערוך בדק בית מהותי ולנקוט בצעדים משמעותיים לשינוי היחס המשפיל כלפי ניצולי השואה בלשכה לשיקום נכים, טרם נעשה דבר. לפיכך יזמה חברת הכנסת קולט אביטל את הדיון המתוכנן, זאת על מנת להעלות את הנושא על מנת להביא לידי תיקון מיידי של המצב.

קולט אביטל בפייסבוק

colette-facebook

מתוך הגלריה